Омоніми до слова Байка

Омоніми до слова Байка

  1. Байка — поетичний (рідше прозовий) повчальний твір, невеликий за обсягом, у змісті якого використовується алегорія: байки Глібова і Крилова, Вовк із байки.
  2. Байка — якась вигадка, нісенітниця, побрехенька, придумана переважно для розваги чи омани: розказувати байки.
  3. Байка — тканина з бавовни, м’яка на дотик, з якої виготовляють пелюшки, постільну білизну, дитячі речі тощо: піжама з байки.

Приклади використання слова Байка

Горів асфальт в навушниках шолому, горів асфальт під колесами потужного байка, і душа рвалась на зустріч відчуттю повної свободи.

Ну, а бога … його треба лише шанувати й молити про милосердя … — Красива байка , — задумливо озвався Черненко , — тільки погані ми боги … — Дельфіни !

З-посеред різноманітних жанрових структур, котрі моделювали філософські тексти Сковороди (трактат, байка, притча, епістола) особливе місце посідає діалог.

Ти ж Гермії у вірності поклявся: Обидві клятви на вагу клади — Не перетягне, певно, жодна шалька, Бо й там, і там — пуста, брехлива байка.

«Полковнику, заспокойся , — Ольга зняла шолом, нагнувшись з свого байка, допомогла припалити сигарету.

Якби складала, то будь-яка послідовна органічна байка могла б на такій же підставі визнаватись за істину, що і природознавча теорія, побудована на марудних спостереженнях і експериментах.

— Мені волики байка , — шептав Семен , — я, богу дякувати, маю й без того.

Байка, що показували би на неї пальцями та зведеницею {{ Зведениця (діал .)

Тут московська байка про «зайшлих слов’ян» — недоречна.

Байка «Бджола та Шершень» спрямована, звичайно ж, своїм разючим жалом проти тих, хто живе за рахунок трудя щих людей.